Biz Kimiz

Kimdir? Nasıl yapar? Ne yapar?
Nerede yapar? Ne zamandan beri?

Çevrimiçi, online olarak bir araya geleceğimiz, paylaşacağımız ve birlikte öğreneceğimiz bir dijital platformdur. Çevrimiçi Platform, herkesin yer alabileceği, sözünü söyleyebileceği, herkese açık bir sosyal sorumluluk platformudur.

– Çevrimiçi,  bir online paylaşım ve etkinlik organizasyon ajansıdır.
– Çevrimiçi,  bir online eğitim tasarımı ve organizasyonu girişimidir.
– Çevrimiçi, değişen dünyaya kapılarını açmış, yenilikçi ve herkese açık bir dijital medyadır.

Değişen dünyayı anlamlandırmak,  ona yön vermek için artık #cevrimiciyiz .
#Cevrimici Platform olarak değişen dünyayı değerlendiriyor, anlamlandırıyor ve değişen dünyaya yön vermek için kendimizi hazırlıyoruz.

Hikayemiz

1. Çevrimiçi, neden ve nasıl kuruldu?
Yaptığınız işin can alıcı noktası ne?

10 Mart’ta Türkiye’de ilk vaka açıklandıktan sonra, pandemi bize mevcut düzenin son derece kırılgan, her an altüst olabilecek bir sistem olduğunu gösterdi.

Dünyada çok para var, çok zenginlik var, ancak en büyük ekonomi ABD bile sağlık ekipmanı eksikliğini hissetti. Dünyanın bir numaralı silah gücü, ( son ürettikleri uçak gemisinin değeri, 17 milyar dolar) hastanelerinde yeterince solunum cihazı (ventilatör) olmadığı için insanlar öldü. Yeterli maske, güvenlik ekipmanı, test kiti olmadığı için pandemi tüm dünyaya yayıldı.

Bu dünya sürdürülebilir mi?

Salgın bize ne öğretti?

Daha paylaşımcı bir dünya. Arayış içindeki insanlar.

Biz ne yapabiliriz?

Ben ne yapabilirim?

diye düşündük ve Çevrimiçi Platformu kurduk.

20 Mart 2020’de Kurtuluş Bektaş, Gencay Kara ve Kamil Kasacı olarak görüşmelere başladık ve 30 Mart 2020’de Çevrimiçi Platform kuruluşunu sosyal medyadan ilan ettik.

Neyi Amaçlıyoruz?

2. Amacınız, Misyonunuz ne? Yaratmak istediğiniz değer ne?

Pandemi sonrası artık eskisi gibi bir dünya mümkün değil, daha iyi, daha paylaşımcı bir dünyaya ihtiyacımız var. Çevre bilincinin ve sosyal duyarlılığın yüksek olduğu daha iyi bir dünya.

 

Çevrimiçi Platformda bu amaçla değişen dünyayı anlamlandırmak için paneller ve programlar düzenledik, #Cevrimici Platform olarak değişen dünyayı alanında yetkin kişilerle değerlendiriyor, anlamlandırıyor ve değişen dünyaya yön vermek için kendimizi hazırlıyoruz.

 

Salgının bir pandemiye dönüşmesi ve Türkiye’de ilk vakanın görülmesinden itibaren, herkesin iş hayatı ve özel yaşamı yüz seksen derece değişti. Fiziksel ortamlarda yapılan işler ve tüm eğitimler durdu.

 

Biz de daha önce yüz yüze yaptığımız eğitimleri online olarak nasıl yürütürüz diye düşündük, çözüm aramaya başladık. Dünyanın tamamı uzaktan eğitimi konuşmaya başladı. Biz de Çevrimiçi Platform olarak, bir ihtiyacı karşılamak üzere, #Zoom üzerinden eğitimlerini başlattık ve özellikle öğretmenler, eğitimciler, insan kaynakları uzmanları ve farklı sektörlerden insanın akın akın katıldığı eğitimler yaptık.

 

Çevrimiçi Eğitimler böyle bir ortamda doğdu, bir çok öğretmen ve eğitimciden gönüllü destek alarak, kendi alanında yetkin isimlerle ilham verici eğitimler yaptık. Çevrimiçi, uzaktan eğitimle ilgili herkesin paylaşarak öğrendikleri, öğrendiklerini uyguladıkları, uyguladıklarını tekrar paylaştıkları bir platform oldu. Çok sayıda sizin sayenizde bu yola girdik mesajları aldık.
Bu süreçte, 20 eğitim yaptık, bu eğitimlerde toplamda 3200 kişiye ulaştık.

3. Sizi buna iten şey ne?

Bunu neden siz yapıyorsunuz? Neden sizin uzmanlık alanınız?

Pandemi ile birlikte proaktif davranma ve hem kendi ihtiyaçlarımıza, hem de bizim gibi aynı ihtiyacı duyan bir çok kişinin bilgi alma, doğru bilgilenme ve yeni ihtiyaçlara dönük eğitim alma ihtiyacına çözüm olmaya çalıştık.

Farklı disiplinlerden ve farklı kuşaklardan üç kişi olarak yanımıza birçok başka kişinin desteğini de alarak yola çıktık.

Bunu yapmak için geçmişten bugüne dek yaptıklarımız, çevresel ilişkilerimiz, birbirine bağlı sosyal sorumluluk bilincine sahip insanların varlığı nedeniyle, bunu kendimiz üzerinde bir misyon olarak gördük ve yola çıktık.

Hizmetlerimiz

null

Çevrimiçi Sosyal Sorumluluk

Topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere, gönüllü çalışmalarla bir sosyal sorumluluk platformu olarak, bilgi verme ve eğitim anlamında vermeye hazır olanlarla , buna ihtiyacı olanları online olarak, web üzerinden buluşturuyoruz.

null

Çevrimiçi Çözümler

Ayrıca kurumların, şirketlerin bu tür ihtiyaçlarını karşılamak üzere, bir online eğitim, etlinlik ve medya ajansı olarak, Çevrimiçi Çözümler üretiyoruz.